Krótkowzroczność czy dalekowzroczność to wady wzroku, które pojawiają się coraz częściej w społeczeństwach wysokorozwiniętych. Duża styczność z monitorami komputerów, laptopów czy telefonów sprawia, że oczy nie mają kiedy odpocząć, pogarsza się widzenie. Oprócz standardowych narzędzi korygujących, między innymi okularów czy soczewek kontaktowych, warto sięgnąć też po naturalne rozwiązania, takim produktem są na przykład BEE okulary ajurwedyjskie. Choć przypominają one kształtem zwykłe okulary przeciwsłoneczne, nie służą one do osłonięcia oczu przed słońcem. Ich regularne noszenie w różnych odstępach czasu, sprawia, że oczy można ćwiczyć w bezpiecznych warunkach, ostrość widzenia po pewnym czasie się poprawia. Nie mają one szkieł korekcyjnych, na ich miejscu zostały umieszczone przesłony z niewielkimi, lecz licznymi otworami.

Jak one działają?

Ich choćby kilkuminutowe zastosowanie w trakcie codziennych obowiązków przyczynia się do tego, że mięśnie znajdujące się w oku mogą intensywniej pracować, dzięki temu poprawia się ostrość widzenia. Okulary ajurwedyjskie są naturalnym rozwiązaniem, dlatego polecane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, nie mają skutków ubocznych. Wystarczy wprowadzać je stopniowo, żeby móc liczyć na dobre przyjęcie przez organizm. Każdy produkt mający służyć do poprawy jakości widzenia powinien być użytkowany na początku tylko kilka minut dziennie, w ten sposób nie pojawi się ani ból oczu, ani ból głowy. Regularne ćwiczenia przynoszą najlepsze efekty. Przez wielu lekarzy okulistów polecane są nie tylko w przypadku krótkowzroczności czy dalekowzroczności, można je zastosować także w początkowej fazie zaćmy a także u dzieci, gdy pojawi się u nich zez.

O czym należy pamiętać podczas zamawiania?

Dostępne w sklepach ekologicznych okulary ajurwedyjskie występują zazwyczaj w uniwersalnym rozmiarze, tworzone są tak, żeby jak największa grupa osób mogła z nich skorzystać. Można je zauważyć w sklepach internetowych, wówczas cena tego produktu jest dużo niższa. W dobrych punktach sprzedażowych nie przekracza ona zazwyczaj 20 zł. Zamawiając, istotne jest, aby pamiętać, że nie można w nich prowadzić samochodu czy innych pojazdów. Są to produkty, które służą do ćwiczeń, najkorzystniej używać ich w domu, w warunkach bezpiecznych, gdzie można zachować spokój. Nadają się do wykonywania prostych ćwiczeń czy prac domowych, między innymi można je używać do czytania książek, przebywania przed komputerem czy oglądania telewizji. Wszędzie tam, gdzie jest dobre, umiarkowane światło.

Zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com